Reklama

Zprávy z firem

Odcházíme. Německý Continental prodal svou továrnu na výrobu pneumatik v ruském městě Kaluga

Odcházíme. Německý Continental prodal svou továrnu na výrobu pneumatik v ruském městě Kaluga

Dodavatel automobilových součástek Continental prodal továrnu na výrobu pneumatik v Kaluze ruskému podniku S8 Capital. Continental, který působí rovněž v Česku, se tak zbavil většiny svých aktivit v Rusku v rámci ohlášeného odchodu z tamního trhu v reakci na válku na Ukrajině.

Přečíst článek

AKTUALIZOVÁNO: Facebook dostal v EU rekordní pokutu za správu dat uživatelů. Vyšší než kdysi Amazon

Přečíst článek
Čína varovala před používáním produktů amerického výrobce čipů Micron

Odveta za kritiku zemí G7. Čína zakázala americké čipy Micron, jsou „bezpečnostní hrozbou”

Dlouhodobější boj mezi Spojenými státy a Čínou na poli čipových technologií se posunul do další fáze. Čína zakázala nákup amerických čipů Micron. To by mohlo mít negativní vliv na obory jako telekomunikace, dopravu či finance.

Přečíst článek
Z Mysu Canaveral na Floridě odstartovala v neděli 21. května 2023 čtyřčlenná posádka soukromé mise Axiom Mission 2 (Ax-2).

SpaceX vynesl do vesmíru další soukromou posádku. S letenkou za miliardu

Z Mysu Canaveral na Floridě odstartovala v neděli čtyřčlenná posádka soukromé mise Axiom Mission 2 (Ax-2). Dva Američané a dva občané Saúdské Arábie, včetně první astronautky z arabského světa, směřují k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS), kde stráví něco přes týden.

Přečíst článek
Ze San Franciska utíkají obyvatelé o obchodníci, kvůli kriminalitě

Ze San Franciska utíkají obyvatelé i maloobchodníci

Kdysi si „město lásky“ oblíbilo hippies, později pak technologické firmy. Dnes kvůli narůstající kriminalitě a všudypřítomným narkomanům z města odcházejí lidé i firmy.

Přečíst článek

Letenky jdou na dračku. Prodejci letenek hlásí nejlepší výsledky za poslední tři roky

Zájem o letenky je největší za poslední tři roky, uvedli v anketě prodejci letenek. Nárůst zájmu oproti minulému roku je v závislosti na prodejci od deseti do 50 procent. Nejvíce chtějí toto léto Češi cestovat do Španělska a Itálie. Prodeje rostou i přes zdražování letenek.

Přečíst článek

E-shopy bojují s cash-flow, náklady na logistiku jim stouply o desetinu

Náklady na logistiku českým e-shopům na začátku letošního druhého čtvrtletí meziročně vzrostly o přibližně desetinu. Propisuje se to i do chování zákazníků, asi v polovině případů volí tu nejlevnější možnou dopravu, i když je mnohdy pomalejší. Vyplývá to z průzkumu poskytovatele odložených plateb Skip Pay, který patří pod ČSOB. Zúčastnilo se ho 121 e-shopů a uskutečnil se na přelomu dubna a května.

Přečíst článek
Sdílené skútry BeRider z pražských ulic zmizí.

Sdílené skútry v Praze dojezdily. BeRider nenašel partnera a končí

Čtyři roky v Praze fungoval projekt sdílených skútrů BeRider, za kterým stála Škoda Auto DigiLab. Služba ale ke konci května končí, protože nenašla vhodného partnera na rozšíření. Navzdory rostoucímu počtu zákazníků i jízd.

Přečíst článek
„Ruský Google” je na prodej. Nabídky oligarchů ocenily Yandex na miliardy dolarů.

„Ruský Google” je na prodej. Nabídky oligarchů ocenily Yandex na miliardy dolarů

Provozovatel dominantního ruského internetového vyhledávače Yandex se rozhodl prodat většinový podíl ve firmě. Nabídky na koupi podílu v podniku, který je kvůli ruské invazi na Ukrajinu pod ostrým dohledem Kremlu, předložili i tamní miliardáři Vladimir Potanin a Vagit Alekperov. Jejich nabídka oceňuje celou firmu na sedm miliard dolarů, napsala agentura Bloomberg.

Přečíst článek
Souboj chatbotů využívajících umělou inteligenci (AI)

ChatGPT je v Applu persona non grata. Zaměstnanci mají zákaz jej používat

Americká technologická společnost Apple omezuje zaměstnancům užívání chatovacího robota s umělou inteligencí ChatGPT. Firma totiž pracuje na vlastní podobné technologii. S odkazem na dokumenty a zdroje o tom píše deník The Wall Street Journal (WSJ).

Přečíst článek
Generální ředitel Daniel Beneš na tisková konferenci energetické společnosti ČEZ k výsledkům hospodaření za rok 2022 a výhledu pro rok 2023, 21. března 2023, Praha

Strmý pád pokračuje. Akcie ČEZ se propadly o dalších pět procent

Akcie energetické společnosti ČEZ na pražské burze dnes dopoledne pokračují v prudkém poklesu. Krátce po 11:00 ztrácely víc než pět procent a jejich cena se po dvou měsících dostala pod 1000 korun. Dolů tak táhnou celou burzu.

Přečíst článek
Další řetězec zvyšuje mzdy. Až devět procent navíc přidá lidem Tesco

Další řetězec zvyšuje mzdy. Až devět procent navíc přidá lidem Tesco

Řetězec Tesco od 1. července navýší základní mzdy zaměstnancům na provozních pozicích přibližně o devět procent a v distribučním centru asi o osm procent. Zvýší také hodnotu stravenkového paušálu. Na změnách se zástupci Tesca dohodli s firemními odborovými organizacemi, uvedla firma. Průměrnou výši mezd nesdělila. Výdělky letos stouply i zaměstnancům dalších potravinových řetězců, jako je Lidl, Penny Market, Billa či Albert.

Přečíst článek

News box

S fungováním demokracie v Česku je spokojená necelá třetina obyvatel. Že politici naslouchají názorům obyčejných lidí, se domnívá pouze 1️⃣8️⃣ procent Čechů. Ukázal to květnový výzkum agentury Ipsos, provedený ve spolupráci se středoevropským výzkumným konsorciem Central European Digital Media Observatory (CEDMO). Ve srovnání se Slovenskem, kde se výzkum rovněž konal, je spokojenost Čechů s demokracii vyšší.

Americký demokratický prezident Joe Biden a republikánský šéf Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy dosáhli finální dohody🤝 na zvýšení limitu pro zadlužení Spojených států, což americké vládě umožní vyhnout se platební neschopnosti. S odvoláním na svůj zdroj to napsala agentura AP. Pokud by demokraté a republikáni nenalezli shodu, hrozila by USA platební neschopnost už 5. června, což by mělo vážné dopady na celosvětové hospodářství. Číst více

Ukrajina🟦🟨 v noci na dnešek čelí další vlně ruských útoků, směřují i proti Kyjevu a Oděse. V obou městech jsou slyšet exploze, nasazena je protivzdušná obrana. Informují o tom agentura Reuters a ruskojazyčná verze zpravodajského serveru BBC. Na celém území Ukrajiny je vyhlášen letecký poplach.

Turecká ústřední volební komise potvrdila, že turecký prezident Recep Tayyip Erdogan zvítězil🥇 ve druhém kole prezidentských voleb. Oznámil to šéf komise Ahmet Yener. Erdogan porazil kandidáta skupiny opozičních stran Kemala Kiliçdaroglua.

Číst více
Reklama
Reklama
Doporučujeme